SUBOTICA

Sport

Čukarički slavio u Subotici

Vlado Šućur | 30. septembar 2019. | 10:55 | Sport

Fudbaleri Spartaka poraženi su na svom terenu od Čukaričkog rezultatom 0-1 u okviru desetog kola Ling Long Superlige.  Jedini pogodak na meču postigao je Asmir Kojević u 47.minutu.

Plavo beli su otvorili meč slično kao i prethodna dva na svom terenu. Delovali su sigurno i uigrano, stvarali šanse i izgledali dobro na terenu. Za razliku od prethodnih utakmica izostala je realizacija a kvalitetan prtotivnik kakav je Čukarički umeo je da iskoristi jednu od malobrojnih šansi i jedinim pogodkom na susretu odnese sva tri boda. U prvom poluvremenu ekipa Vladimira Gaćinovića je prodorima po levom i desnom krilu uspevala da pronađe isturene igrače, pre svih Nemanju Obradovića koji je već u desetom minutu imao prvo izglednu priliku. Isti igrač zapretio je i nekoliko minuta kasnije ali je oba puta bio siguran golman Petrović.  Nastavili su domaći da pritiskaju poslednju liniju odbrane beograđana ali nisu uspevali da realizuju završni udarac. Čukarički je zapretio tek u završnici prvog dela kada je nespretne reakcije  Dokića šutirao Tedić ali je golman Spartaka ispravio svoju grešku i sačuvao mrežu. Već na samom početku drugog dela posle jednostavne akcije po desnoj strani Kovač je poslao tačan pas do Asmira Kojevića koji je pogodio za prednost Čukaričkog od 0-1. Taj gol je donekle uzdrmao domaćina i usledio je period meča u kome nismo gledali toliko sigurnu igru kao u prvom poluvremenu. Imao je Spartak igrač više od 54. minuta kada je isključen Tedić, imali su i inicijativu ali je protivnik uspevao da sačuva svoju mrežu. Petrović je u nekoliko navrata bio na visini zadatka, subotičani su ostali bez pomoći Tekijaškog koji je isključen i beograđani su sačuvali minimalnu prednost. Spartak u narednom kolu gostuje novosadskoj Vojvodini a taj meč je na programu u petak četvrtog oktobra od 18 časova.